A piercing még mindig nagyon divatos és a szemöldök gyűrű az egyik legnépszerűbb. A szemöldök piercing egyszerűnek tűnik, ezért néha úgy döntünk, hogy spontán elvégeztetjük a beavatkozást. Fontos azonban megjegyezni, hogy a piercing bármely formája komplikációkat okozhat. Ezért jó, ha megismerkedünk az eljárás ellenjavallataival, a piercing típusokkal és a piercing utókezelésére vonatkozó ajánlásokkal.
Mi a piercing?
A piercing a test díszítésének egy módja. A bőr kiválasztott részeinek átlyukasztását jelenti, hogy az adott területre ékszert (pl. fülbevalót) helyezzenek. Tudnod kell, hogy a piercinget már évezredek óta használják és a világ különböző kultúráiban népszerű. Eredete a dél-amerikai kis törzsi falvakban, az ázsiai Amazonas vidékén, Afrikában és Polinéziában található, majd évszázadokkal később a modern városok utcáin lehetett látni. Hogyan néz ki tehát az eljárás? Hasonló a szokásos füllyukasztáshoz: egy szövetterületet tűvel átszúrnak és a lyukba egy tetszés szerinti fülbevalót helyeznek.
Hogyan történik a szemöldök piercingelés?
A szemöldök piercinget egy tűvel végzik el, hogy fájdalommentes legyen. Fontos, hogy a beavatkozás előtt kerüld a napozást, az alkoholt és a fájdalomcsillapítókat. A szemöldök piercinget steril körülmények között, eldobható tűk és steril eszközök használatával kell elvégezni. Az eljáráshoz használt fülbevalókat is sterilizálni kell. Ezenkívül a szemöldök és a szemöldök területét fertőtleníteni kell az eljárás megkezdése előtt. A szalon, ahol a piercinget elvégzik, általában kiváló minőségű anyagokból, például titánból készült gyűrűket ajánl, így jobb, ha nem hozol saját fülbevalót. A szemöldököd gyógyulása után viselheted a saját piercingeidet is.
Szemöldök piercing lépésről lépésre
- A piercer egy speciális eszközt rögzít a bőrhöz. Ez állítja be azt a mélységet, ahol a tű behatol. Egy meglehetősen vastag bőrfelületet fog meg, mivel a piercing nem kerülhet túl közel a bőrfelszínhez.
- A szúrni kívánt területet megfelelően fertőtleníti.
- Később megjelöli a tű helyét úgy, hogy egy kis pontot rajzol filctollal.
- Ezután a piercinget a megjelölt terület tűvel történő átszúrásával helyezik be. Ez a bőrön belül marad és a szorítót kidobják.
- Ezután a piercing készítő óvatosan eltávolítja a tűt és egy súlyzót helyez a piercingbe. Kész is!
Milyen típusú szemöldök piercingek vannak?
A szemöldök piercing három alaptípust foglal magában: standard, vízszintes és anti-szemöldök. Bár ez egy meglehetősen fájdalmas, helyi érzéstelenítéssel végzett eljárás, a gyógyulás általában komplikációk nélkül zajlik, az arc ezen részének alacsony mobilitása miatt. A szemöldök piercingeknél egy speciális ékszertípust használnak, az úgynevezett Surface bar-t.
Biztonságos a szemöldök piercing?
A szemöldök piercing általában biztonságos, de kerüld az olyan helyzeteket, ahol a piercing elmozdulhat; például sisak viselése és motorozás, vagy fertőzésveszélyes helyek látogatása, például szauna, uszoda vagy szolárium). A beavatkozást követő első hetekben szorosan figyeld a piercingelt területet.
Fáj a szemöldök piercing?
Ez személytől függ. Egyesek erősebben, mások kevésbé érzik a kellemetlen érzést. A piercingelés során helyi érzéstelenítést alkalmaznak, így a folyamat gyakorlatilag fájdalommentes. Ezután egy okkluzív kötést helyeznek fel, amelyet körülbelül 8 órán keresztül kell viselni. A piercing területét naponta többször is meg kell tisztítani sóoldattal.
Mennyi ideig tart a szemöldök piercing gyógyulása?
Erre sajnos nincs egyértelmű válasz. Sok függ a piercingezett területtől és az egyéni gyógyulási hajlamtól. Általánosságban a gyógyulási időt néhány héttől akár 3 hónapig, a test más helyein pedig akár hat hónapra is becsülik! A gyógyulási folyamat során az is számít, hogy milyen anyagból készült a fülbevaló, ezért érdemes megjegyezni, hogy a jó minőségű anyagokat a szervezet nem löki ki.
Szemöldök piercing - arany, ezüst vagy esetleg műanyag?
A szemöldök piercinget elsősorban az anyag alapján osztályozzuk, amelyből készültek. Minél jobb minőségű, annál jobban tolerálja a bőr. Választhatunk a következők közül:
- Arany - a legmegbízhatóbb, de egyben a legdrágább anyag, amely nem okoz allergiás reakciókat és támogatja a gyógyulási folyamatot.
- Ezüst - valamivel olcsóbb, mint az arany, szintén regeneráló tulajdonságokkal rendelkezik.
- Műanyag - alacsony áron kapható; nem terheli túl a bőrt és szintén elősegíti a regenerációt.
- Titán - nagyon népszerű, biztonságos és antiallergén anyag, amely elősegíti a bőr gyógyulási folyamatát. Kiváló minőségű és meglehetősen alacsony áron kapható. Ezenkívül nem okoz allergiát. A titán fülbevalókat még az allergiások is viselhetik.
Mit kell figyelembe venni, mielőtt piercinget csináltatnál?
A szemöldök vagy bármely más testrész piercingje előtt érdemes tájékozódni az eljárás ellenjavallatairól. Ezek közé tartoznak:
1. Megfázás vagy betegség és szedett antibiotikumok
Mind a betegség, mind a bevett gyógyszerek, főként az antibiotikumok gyengítik a szervezetet, ezért az utolsó adag után 2 hetet kell várni és csak ezután elvégeztetni a beavatkozást.
2. Felkészülés az orvosi vizsgálatra
Általában, amikor orvosi vizsgálatoknak, kezeléseknek vagy eljárásoknak veted alá magadat, megkérhetik, hogy vedd le a testékszereidet. Ha vizsgálat előtt állsz - halaszd el a piercing időpontját. A frissen készült piercingnek gyógyulnia kell, ami 3-6 hónapig is eltarthat és a gyógyulás ideje alatt nem szabad kivenni a piercinget!
3. Véralvadási zavarok
Véralvadási zavarok esetén szigorúan tilos piercinget tetetni.
4. Terhesség és szülés utáni időszak
Halaszd el a piercingezést, amíg a baba egy kicsit idősebb nem lesz.
5. Ünnepek
Ne feledd, hogy a friss piercinget nem szabad vízben áztatni. A medencében, tóban, tengerben stb. tett látogatás szóba sem jöhet. Ezenkívül az eljárást követő első néhány hónapban nem ajánlatos szaunázni.
6. Bőrbetegségek
A bőrbetegségek minden krónikus és akut formája kizárja a piercingelést.
7. Menstruáció
A piercing fájdalmasabb lehet, ha menstruálsz.
8. Évszak
Tudnod kell, hogy a piercingezett terület télen sokkal lassabban gyógyul, mint tavasszal vagy nyáron.
Fontos ajánlások a piercingezést követően
Az első és legfontosabb - a higiénia! Bármilyen seb esetében, beleértve a szemöldök piercinget is, alapvető fontosságú a tisztán tartás. Az eljárást követően ne menj uszodába, pezsgőfürdőbe, tóba, tengerbe stb. A víz káros mikroorganizmusokat tartalmazhat. A piercinget sem szabad piszkos kézzel megérinteni. Ezért először moss kezet szappannal (ajánlatos antibakteriális szappant használni), majd fertőtlenítő folyadékkal kend be a piercing területét. Rendszeresen és naponta tisztítsd meg a piercing területét. Ehhez a feladathoz elegendő egy meleg vízbe áztatott steril vattakorong. Ezután alkalmazz fertőtlenítőszert vagy sóoldatot (sóoldatot vagy tengeri sót). Ne feledd továbbá, hogy ne alkalmazz krémeket, testápolókat, parfümöket stb. a piercing területén. Bármilyen szokatlan tünet, pl. váladékozás, bőrpír vagy gyulladás esetén azonnal keresd fel az eljárást végző piercing készítőt vagy orvosodat. Csak így kerülheted el a fertőzést és a piercing kilökődését.
EMLÉKEZTETŐ!
Ha állandó viszketést érzel és a piercing helye kipirosodik és megduzzad, az gyulladást jelenthet. Szükséges szakemberhez fordulni, aki tanácsot ad a további utókezeléshez.
Szemöldök piercing és smink - lehet-e szemöldök sminket alkalmazni a piercing területére?
Sokan kérdezik, hogy lehet-e sminkelni a szemöldök piercing után. A gyógyulás kezdeti szakaszában tartózkodni kell az alkoholtartalmú kozmetikumok használatától és a piercing helye körül is kerülni kell a sminkelést. A szemöldöködet azonban óvatosan átfésülheted és kiszedheted a piercing környékén, mivel a szemöldökön lévő ékszer jobban felhívja a figyelmet arra, hogy a szemöldököd rendben van-e és megfelelően ápolt-e. A szemöldöködet nem kell ápolni. Használj jó minőségű csipeszt és az eljárás zökkenőmentesen fog menni!
Miután a bőr begyógyult, természetesen visszatérhetsz a szemöldök sminkeléséhez. Egy piercelt szemöldök vonzza a figyelmet, ezért biztosan jól fog jönni egy szép és gondosan elkészített smink, jó minőségű kozmetikumokkal. Egy pontosan meghatározott szemöldök tökéletesen kiegészítheti a piercinget és harmóniát adhat. A rosszul formázott, rakoncátlan vagy kósza szemöldökszőrzettel rendelkező piercing nem néz ki a legjobban, a piercing pedig csak felhívja a figyelmet a hiányosságokra, ezért érdemes odafigyelni a piercing formájára és esztétikájára. Már egy gyengéd meghatározás és finom javítás egy jó szemöldökceruzával is sokkal szebbé teheti a szemöldököt.
A szemöldök pomádé szintén ideális sminktermék, amely hosszan tartó, intenzív és könnyűvé teszi a szemöldök formázást. Lehetővé teszi a szemöldök kitöltését, a formájának meghatározását és a szőrszerű vonások létrehozását. Egy ilyen szemöldök smink biztosan feldobja a piercinget! Tekintsd meg a szemöldök sminktermékekről szóló útmutatónkat és tudd meg, hogyan használd őket.
Károsíthatja a látást a piercing?
Eléggé elterjedt tévhit, hogy a szemöldök piercing negatívan befolyásolhatja a látást. Lehetetlen, hogy a látóideg károsodjon a piercingtől. Érdemes azonban tudni, hogy a rosszul elvégzett piercing a trigeminus ideg érintésének kockázatát okozza, ami neuralgiához vezethet. Ezért óvatosan válaszd ki a szalont és a piercinget - csak olyan képzett szakemberek szolgáltatásait vedd igénybe, akiknek nagy tapasztalata és jó véleménye van.